Hangi Sebeplerle Tavuklu Pilav Dağıtılır?

Hangi Sebeplerle Tavuklu Pilav Dağıtılır?

Tavuklu pilav dağıtımı çok eskilere dayanan bir gelenek olarak günümüze kadar varlığını korumuştur. Yüzlerce kişilik pilav yapımı dağıtımın zahmetli ve zaman alıcı olması pek çok hayırseveri başka eylemlere yönlendirmiştir. Zamanla tavuklu pilav yapımı ve dağıtılması unutulmaya başlamıştır. Pilav yapım ve dağıtımı yapan firmaların ortaya çıkmasıyla da bu gelenek tekrar canlanmaya başlamıştır.

Hayır için pilav yapmak ve misafirlerimize dağıtmak büyüklerimizden öğrendiğimiz gelenek ve göreneklerden sadece biridir. Yeni doğan bebeğin kırkında, sünnet törenlerinde, mevlitlerde kısacası iyi günde ve kötü günde pilav dağıtmak geleneklerimizdendir.

İzmir tavuklu pilav dağıtımı süper lüks baldo pirinç, kaliteli nohut, tereyağı, kaliteli markalardan alınmış tavuk ile özenle hazırlanmış olan pilav tam olarak damak tadınıza hitap etmektedir. İsteğe bağlı olarak pilav içerisine konulan malzemeler değişiklik gösterebilir. Hayır pilavı dağıtımı alanında dökme ve yerinde porsiyon olmak üzere iki farklı hizmet çeşidimiz bulunmaktadır.

Dökme porsiyon dediğimiz hizmetimiz kişi sayısına göre verilen tavuklu pilav ve pilav çeşitleri siparişler imalhanemizde hazırlanır. Sizlerin ikram miktarlarına bırakılarak bütün olarak verilir. Yerinde porsiyon hizmetiyle ise, kişi sayısına göre verilen pilav siparişleri belirtilen yerde özel olarak imal edilerek servise hazır hale getirilmektedir. Özel paket veya tabağın içerisinde servis edilmektedir.